shtatzania.

Ndryshime n gjoks.

Zakonisht keshillon marrjen e acidit folik para se me mbet shtatzane, keshillon nje jete aktive dmth ajer i paster, shetitje, jo lodhje te teprume. Rekomandohet q&235; grat&235; q&235; po tentojn&235; p&235;r nj&235; shtatzani t&235; fillojn&235; t&235; marrin nj&235; vitamin&235; shtatzanie p&235;rpara se t&235; ngelin shtatz&235;n&235;.

.

Kto simptoma mund t zgjasin nga tre n shtat dit dhe mund t prfshijn Gjakderdhje vaginale; Dhimbje.

Mund t vihet re nj ndjesi fryrje barku, dhimbje si t ciklit, ndjeshmri e madhe e gjoksit etj. . .

.

Share. Kto simptoma mund t zgjasin nga tre n shtat dit dhe mund t prfshijn Gjakderdhje vaginale; Dhimbje. Gjat shtatznis, trupi i gruas pson ndryshime t mdha sepse i prshtatet fmijs q rritet n bark.

. .

Kjo sht nj nga shenjat e para t shtatzanis.

.

Te ngelesh shtatezene nuk qenka edhe aq e lehte vetem 25 e cifteve arrijne rezultat ne muajin e 2-3, 50 pas muajit 5-6 dhe 95 pas 1 viti, per te mos llogaritur edhe nje pjese e mire qe kane vite duke provuar dhe shpresuar. Fillo konsumo acid folik.

Kshtu pra pr nj cikl prej 28 ditsh, ovulacioni. E pad&235;gjuar, priste vdekjen e burrit dhe ngel shtatzane me shokun e saj Ngel pa fjale Eni Cobani By Kryeredaktori May 21, 2022 No Comments 9 Mins Read.

Nse keni perioda t rregullta, shanset tuaja pr fertilitet jan t larta.
.
N kt mnyr funksionojn pothuajse t gjitha testet q prdoren n kushte shtpie.

Mund t&235; vihet re nj&235; ndjesi fryrje barku, dhimbje si t&235; ciklit, ndjeshm&235;ri e madhe e gjoksit etj.

Bhet fjal pr nj hormon q prodhohet nga implantimi i.

. Nuk ka rndsi se n ciln pozit jeni, nj gj. Sidoqoft, ekspertt bjn t ditur se ekziston nj numr se sa her duhet t bni seks me partnerin pr t mbetur shtatzn, transmeton Telegrafi.

jam nje vajz 18 vjeqare dhe e martuar dhe ka 4 muaj qe tentoj te ngel shtatzane dhe keto 3muajt e fundit menstruacionet i kam pas te cregullta me kan ardhur 8-9 dit para. Ju skeni cikle menstrual&235; gjat&235; shtatz&235;nis&235; tuaj. . . Simptomat e javs s par t shtatzanis.

.

N javn e par t shtatzanis, mos harroni n kt faz t hershme, simptomat q po prjetoni jan ato tipike t periodave, sepse nuk jeni n t vrtet shtatzn. .

Si dhe nje ushqim i ekuilibruar.

Vihet re irritim, ndryshime humori, kriza t&235; qarash, melankoli.

Nse keni perioda t rregullta, shanset tuaja pr fertilitet jan t larta.

Simptomat e javs s par t shtatzanis.

N javn e par t shtatzanis, mos harroni n kt faz t hershme, simptomat q po prjetoni jan ato tipike t periodave, sepse nuk jeni n t vrtet shtatzn.